RAZVAJANJE OB „SILVESTRSKEM POLJUBU“
Kar lepa množica Radgončanov in drugih ljubiteljev glasbe je dodobra napolnila veliko dvorano radgonskega kulturnega doma, ko se želeli preživeti vesel in razigran večer ob prijetni glasbi orkestrov in ...
Obiskovalci navdušeni na božično-novoletnem koncertu orkestrov in skupin ZGŠ Maestro
Kar lepa množica Radgončanov in drugih ljubiteljev glasbe je dodobra napolnila veliko dvorano radgonskega kulturnega doma, ko se želeli preživeti vesel in razigran večer ob prijetni glasbi orkestrov in komornih skupin Zasebne glasbene šole (ZGŠ) Maestro. Omenjena, mlajša radgonska glasbena šola, je tudi tokrat pripravila dogodek, ki je bil več kot le navaden večer glasbe. S seboj je namreč prinesel tudi globlje sporočilo, ki se sklada z božično-novoletnim duhom in to je predvsem sodelovanje in pa muziciranje v komornih skupinah oz. orkestrih. In čeprav so muzicirali izključno učenci ali mentorji ZGŠ Maestro, ki uspešno deluje komaj drugo šolsko leto, so obiskovalci bili dejansko navdušeni. Vse zasedbe, ki smo jim lahko prisluhnili, z izjemo šolskega Pihalnega orkestra, so se predstavile prvič, kar je dogodku vdihnilo še večjo pomembnost in težo, še zlasti ob dejstvu, je bilo videti, kot da gre za rutinirane glasbenike, ki v teh zasedbah nastopajo več let. Ybr>
Da pa šola lahko deluje na prijazen in vzpodbujajoč ter zato uspešen način, pa gotovo največ pripomore ženska, ki na ZGŠ Maestro opravlja kar tri funkcije. Gre za učiteljico, direktorico in ravnateljico v eni osebi, Melito Vulc, ki je z zadovoljstvom ugotovila, da so z ustanovitvijo nove šole pred poldrugim letom zadeli v črno. „Poleg glavne naloge – odkrivanja glasbenih sposobnosti in nadarjenosti, vzgajanja bodočih amaterskih ali poklicnih glasbenikov, se pedagogi zavedamo, da sodelujemo pri individualnem osebnostnem razvoju vsakega otroka posebej, hkrati pa jih preko skupinskega pouka oz. orkesterske in komorne igre navajamo na spoštovanje drugačnosti, medsebojne strpnosti in sodelovanja z drugimi. Le tako se bodo učenci nekoč lahko pridružili delujočim skupinam v krajih, kjer prebivajo in navsezadnje začutili tudi pripadnost skupnosti.
Kljub temu, da delujemo šele drugo šolsko leto,smo zelo ponosni, da se lahko že danes predstavijo v orkestrih in komornih skupinah vsi vpisani učenci, nekateri vpisani odrasli in njihovi mentorji.
Vse skupine, ki se bodo danes predstavile, delujejo zaenkrat le priložnostno“, je v svojem pozdravnem nagovoru dejala Melita Vulc.
Pod suverenim in kakovostnim vodenjem povezovalke programa Nike Škof, ter mentorstvom profesorjev na šoli (Barbara Danko, Biserka Petkovič, Danijel Šegula, Dejan Raj, Denis Dimitrić, Lidija Maletić, Matjaž Klemenc, Melita Vulc, Petra Habjanič, Rudi Vulc, mag. Špela Kržan, Tadeja Vulc in Violeta Ozvatič), so nato publiko, ob „silvestrskem poljubu“ razvajali mladi glasbeniki. Najprej Pevski zbor učencev predšolske glasbene vzgoje, glasbene pripravnice in učenci prvih razredov. Pod klavirsko spremljavo Tadeje Vulc so zapeli Žabico (M.Holc) in slovensko ljudsko: Lisička je prav zvita zver. Nato so sledili nastopi: Komorna skupina kljunastih flavt, J. Bitanc: Kuža pazi (klavirska spremljava: Tadeja Vulc); Orkester violin: Mojster Jaka; Nemška: Die Musici; Good Kong WencWslas; Deck the Hall; Orkester flavt: Zunaj tiho sneži (priredba: Tadeja Vulc); Beli božič (priredba: D.Tement); Naj sneži (priredba: T. Vulc), violina: Barbara Danko, prof.; tolkala: Rudi Vulc, prof.; kontrabas: Andrej Vreča; klavirska spremljava:Tadeja Vulc, prof.; dirigentka: mag. Špela Kržan; Pevski zbor in šolski pihalni orkester: Ko se smeješ (priredba: T. Vulc); Jelen Rudolf (priredba: T. Vulc), kontrabas: Andrej Vreča, klavirska spremljava: Tadeja Vulc, prof.; dirigent: Rudi Vulc, prof.; Šolski pihalni orkester, J. Privšek, I. Podpečan: Silvestrski poljub, vokal: Biserka Petkovič,prof., kontrabas: Andrej Vreča, dirigent: Rudi Vulc,prof.